Eko-Okna i SWISSPACER: 25 lat na rynku i udana współpraca biznesowa

W tym roku dwie renomowane firmy, Eko-Okna S.A. i SWISSPACER, obchodzą swoje srebrne jubileusze - 25 lat istnienia na rynku. To wyjątkowa okazja do spojrzenia wstecz na wspólną podróż obu firm oraz na sukcesy, jakie osiągnęły dzięki swojej współpracy.

Eko-Okna i SWISSPACER to nieodłączni partnerzy biznesowi. Rok 2023 jest dla tych dwóch firm wyjątkowy - obydwie firmy świętowały jubileusz, 25-lecie istnienia na rynku. – Jednym z kluczowych elementów długotrwałej współpracy naszych firm jest to, że mamy wspólny cel. Jest nim dostarczanie klientom produktów najwyższej jakości – tłumaczy Stanisław Grzegorzek, dyrektor produkcji szyb zespolonych w Eko-Oknach. Wyśrubowane standardy przekładają się na renomę w branży.

Innowacyjne rozwiązania, takie jak komponent Swisspacer Air, umożliwiają montaż okien w różnych warunkach geograficzno-klimatycznych, co z kolei poszerza zakres zastosowania produktów Eko-Okien – mówi Rafał Rączka, dyrektor sprzedaży i marketingu na Europę północną i wschodnią w firmie SWISSPACER. 

Dopasowane do indywidualnych potrzeb

Szeroka gama produktów SWISSPACER, obejmująca różne szerokości, wersje i kolory, pozwala Eko-Oknom dostosowywać ofertę do indywidualnych potrzeb klientów. – Co więcej, bliskość zakładów produkcyjnych przekłada się na efektywną logistykę, co z kolei Eko-Oknom umożliwia sprawne planowanie dostaw i produkcji – dodaje Stanisław Grzegorzek. 

Współpraca obu firm opiera się również na silnym wsparciu technologicznym. SWISSPACER pomaga przy uruchamianiu nowych maszyn, które pozwalają na automatyzację przetwarzania ciepłych ramek. 

Partnerstwo również w marketingu

Wspólna historia obu firm jest także zaznaczona udanymi przedsięwzięciami marketingowymi. Wspólne kampanie, takie jak umieszczenie naklejek na szybach zespolonych z grafiką ze szwajcarskim krzyżem, są świadectwem synergii, skuteczności ich działań marketingowych i wspólnej wizji, jaką jest dostarczanie klientom produktów najwyższej jakości.

Ciekawostkę może stanowić fakt, że w całym 2008 roku Eko-Okna kupiły tyle ramek, ile dziś zużywają w zaledwie 2 dni. To nie tylko świadczy o rozwoju Eko-Okien, ale także ilustruje ogromny wzrost i skalę działalności w ostatnich latach. – To olbrzymi postęp Eko-Okien, rynku jak i świadomości klientów. Pokazuje to także aktualną skalę firmy wobec stanu sprzed 15 lat – mówi Stanisław Grzegorzek. 

Wspólnie tworzymy historię

Współpraca między Eko-Oknami a firmą SWISSPACER to nie tylko historia biznesowa, ale także opowieść o innowacjach, zaufaniu i wzajemnym wsparciu. Obydwaj producenci z dumą mogą patrzeć w przyszłość, kontynuując swoją misję dostarczania klientom produktów najwyższej jakości. – Wspólne działania marketingowe, które podejmują Eko-Okna wraz z firmą SWISSPACER, są bardzo efektywne i profesjonalne. Współpraca jest zawsze na najwyższym poziomie. Cieszę się, że możemy realizować wspólne założenia. Liczę na to, że kolejny rok przyniesie nowe wyzwania i kolejne innowacyjne rozwiązania, które wspólnie wdrożymy – podsumowuje Agnieszka Mojżysz, project manager w dziale marketingu Eko-Okna.