Innowacyjny sposób na udekorowanie ścian? Rośliny!

Ozdobne tapety, reprodukcje malarskie, pianki akustyczne. To wszystko już jest i powoli nudzi się na ścianach domowych salonów. Wciąż innowacyjne i nieoczywiste zagospodarowanie przestrzeni stanowią żywe rośliny w ogrodach wertykalnych.

Ogród wertyklany w Twoim salonie

Ogrody wertykalne to pomysł nienowy. Rośliny w celach ozdobnych umieszczano pionowo już w starożytności, czego najlepszym przykładem były ogrody w Babilonie. Poprzez wieki zmieniały się koncepcje i technologie. Twórcą jednej z wiodących współczesnych technologii ogrodów wertykalnych jest polska marka Garden Spot ze swoim systemem Pixel Garden, który dzięki swojej modułowej koncepcji umożliwia budowanie nieograniczonych zielonych przestrzeni. Zarówno ogromnych ogrodów wertykalnych, jak i małych aranżacji dostosowanych do nowoczesnych mieszkań. Odpowiedzią na współczesne oczekiwania jest seria wiszących ogrodów wertykalnych w ramach, które stanowi niebanalny pomysł na udekorowanie ścian. Każdy ogród wertykalny z tej serii składa się w zalezności od wymiaru z 6; 12 lub 36 żywych roślin umieszczonych w doniczkach systemowych Pixel Garden. Wbudowany, przelewowy system nawadniania ułatwia podelewanie roślin w systemie modułów ułożonych pionowo. Każdy moduł wykonany jest z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu, łatwego w czyszczeniu i gwarantującego solidne wykonanie. Moduły oprawione w stalową ramę w kolorze białym lub czarnym będą stanowiły elegancką i dyskretną ozobę dla roślin, które są tutaj głównym elementem wystroju ściany. 


Ponad czasowy sposób na wystrój

Dlaczego rośliny? Ponieważ stanowią klasyczny element wystroju wnętrza. Wprowadzają życie do pomieszczenia, dają satysfakcję z ich uprawy, oczyszczają powietrze, mają właściwości wygłuszające i przede wszystkim są ponadczasowe. Ustawiane od wieków na parapetach, w kwietnikach i ozdobnych donicach. Dzięki innowacyjnemu pomysłowi Garden Spot, możliwym jest również umieszczenie ich na ścianie tworząc efekt zielonego obrazu.  Garden Spot oferuje 3 rodzaje ogrodów w różnych wymiarach. Od niewielkiego mającego niewiele ponad 30 cm szerokości i 60 cm wysokości do mającego ponad 60 cm szerokości i aż 172 cm wysokości. Każdy z ogodów wraz z roślinami w zalezności od wielkości salonu lub innego pomieszczenia będzie sprawiał niepowtarzalny efekt, nieporównywalny z najbardziej wyszukiwanymi reprodukcjami malarskimi. 

Sprawdź wiszące ogrody wertykalne w promocjach na sklepie sklep.gardenspot.pl.