Czy wiesz, jakie czynniki zachęcają do zakupu online w Twoim kraju?

Co zrobić, aby ograniczyć ryzyko złej decyzji? Podstawą jest analiza rynku.Najpierw pandemia, a potem sytuacja polityczna, spowodowała, że podejmowanie decyzji biznesowych w naszej branży stało się wyjątkowo trudne. Warto wykorzystać różne dostępne raporty, w tym kolejną edycję raportu sprzedażowo-marketingowego od Eko-Okna „Ewolucja sprzedaży B2B w branży budowlanej”.

Jaki był rynek e-commerce w 2022 roku?
Miniony rok przeszedł do historii jako czas powolnego powrotu do „normalności”. Oznacza to, że każdy z nas mógł wybrać czy chce dokonać zakupów w sklepie stacjonarnym, czy online. Wydawać by się mogło, że klienci zrezygnują z zakupów online i tak jak przed pandemią, chętniej będą wybierać zakupy stacjonarne. Rzeczywistość w 2022 roku okazała się inna. Bo rynek e-commerce nadal się rozwija, o czym świadczy 3% wzrost w stosunku do 2021 r.

W jakim kierunku rozwija się Twój rynek?
Czy wiesz, jakie czynniki zachęcają do zakupu online w Twoim kraju? Skąd internauci dowiadują się o nowej marce czy ofercie produktowej? A może interesuje Cię, jak kształtowało się zainteresowanie wybranymi produktami z naszej branży w wyszukiwaniach online? Takie informacje znajdują się właśnie w naszym raporcie. A do tego raport „Ewolucja sprzedaży B2B w branży budowlanej” przedstawia dane dla 11 rynków europejskich. Dzięki temu możesz sprawdzić, jak kształtują się trendy w sprzedaży i dopasować do nich swoje działania biznesowe w zależności od wybranego kraju.

Dokąd zmierza sprzedaż?
Raport od Eko-Okna to miejsce, w którym poznasz nie tylko prognozy na rok 2023. Pomoże Ci podjąć takie działania strategiczne, które w tym roku będą istotne z punktu zyskania przewagi konkurencyjnej. Mało tego, w raporcie znajdziesz różne rozwiązania, które ułatwią Ci pozyskanie nowych klientów.
„Według prognoz rok 2023 to rok, w którym w dominować będzie sprzedaż hybrydowa (no-line commerce). (...) Oznacza to, że zarówno w sklepie internetowym jak i w tradycyjnym, istotny będzie zoptymalizowany proces zakupu pod kątem jego szybkości i prostoty.”

Skąd pobrać nasz raport?
Raport "Ewolucja sprzedaży B2B w branży budowlanej” to obszerna publikacja, w której zawarto informacje dotyczące naszej branży. Jeśli chcesz poznać, jak kształtował się Twój rynek i zyskać nowy punkt widzenia dla swojego biznesu, warto go pobrać.