Przesuwane drzwi tarasowe SLIDE

Przesuwne drzwi tarasowe SLIDE na profilach Salamander i okuciach Siegenia design – to nowa propozycja, która właśnie wzbogaciła ofertę produktową Abakus. Zobaczcie, co oferuje to rozwiązanie i dlaczego wybór drzwi tarasowych to dobra decyzja.

Przesuwne drzwi tarasowe to idealny sposób na otwarcie domu na ogród i taras. Duże przeszklenie, szerokie wyjście, niski próg, lekkość obsługi… A wszystko to przy bardzo korzystnych parametrach izolacyjności termicznej i akustycznej oraz szeregu zabezpieczeń antywłamaniowych. Trudno się więc dziwić, że rozwiązanie to cieszy się bardzo dużą popularnością wśród inwestorów prywatnych i deweloperów. Aby spełnić oczekiwania i potrzeby naszych Klientów postanowiliśmy poszerzyć ofertę Abakus o nowe rozwiązanie. Przesuwne drzwi tarasowe SLIDE, które dotychczas proponowaliśmy jedynie na profilach marki Rehau, teraz dostępne są w nowym wydaniu – na profilach Salamander i okuciach Sigenia design.

Czym się charakteryzują nowe przesuwne drzwi tarasowe SLIDE?

Nowe drzwi SLIDE (podobnie jak ich starszy brat) skutecznie chronią dom przed ucieczką ciepła i oferują szereg rozwiązań przeciwwłamaniowych. A to nie wszystko. Wyróżniają się niesamowitą lekkością obsługi. Odpowiedni system jezdny gwarantuje płynną i cichą jazdę. Niski próg z kolei zapewnia bezproblemowe wyjście na taras bez niepotrzebnych barier i ryzyka potknięcia się. Przesuwanie skrzydeł jest lekkie i ciche – nawet dziecko z tym sobie poradzi. I to pomimo dużej konstrukcji i sporej wagi – drzwi SLIDE mogą mieć nawet 4 m szerokości i 2,6 m wysokości i ważyć do 200 kg. Zaprojektowane na miarę współczesnego domu drzwi SLIDE – zarówno na profilach marki Rehau, jak i Salamander, pozwalają na nową kreację aranżacji wnętrza. Każdego wnętrza! Nie tylko salonu, ale również kuchni i sypialni. Sprawdzą się w dosłownie każdej strefie domu.

Dlaczego warto rozważyć przesuwne drzwi tarasowe SLIDE?

Wspomniana wszechstronność to tylko jedna z wielu zalet tarasowych drzwi przesuwnych. Jakie inne zalety ma to rozwiązania? Oto kilka najważniejszych:

  • Drzwi przesuwne tarasowe PVC zazwyczaj posiadają duże powierzchnie szklane, co pozwala na naturalne doświetlenie pomieszczenia. Jednocześnie umożliwiają podziwianie otoczenia, szczególnie gdy prowadzą na taras, balkon lub ogród.
  • Rozwiązanie to jest bardzo estetyczne – wygląda dobrze i z wewnątrz, i z zewnątrz budynku. Zwłaszcza gdy dom utrzymany jest w nowoczesnym i minimalistycznym stylu.
  • Przesuwne drzwi nie wymagają dodatkowej przestrzeni do otwierania, ponieważ przesuwają się względem siebie. To prawdziwa oszczędność miejsca. Jest to szczególnie korzystne w przypadku pomieszczeń, gdzie przestrzeń jest ograniczona.
  • Otwieranie i zamykanie przesuwnych drzwi jest łatwe i wygodne. Dzięki temu stworzyć można płynne przejście do domu i do ogrodu. Duże znaczenie ma tu wspomniany niski próg. Drzwi tarasowe umożliwiają ponadto swobodny przepływ powietrza. Jest to szczególnie korzystne podczas letnich, ciepłych dni. Możemy dzięki temu korzystać z naturalnej wentylacji pomieszczenia.
  • Plastikowe przesuwne drzwi tarasowe są stosunkowo łatwe do utrzymania w czystości. Zwłaszcza jeśli posiadają specjalne powłoki ochronne.

   To jednak nie wszystko. Wysokiej jakości przesuwne drzwi tarasowe – takie jak nasz SLIDE czy drzwi HST, wyróżniają się korzystnymi właściwościami izolacyjnymi. Mowa tu o izolacyjności termicznej, co przyczynia się do poprawy efektywności energetycznej pomieszczenia, a także akustycznej co podnosi komfort życia. Wbrew obiegowej opinii duże i bardzo duże okna i drzwi balkonowe i tarasowe mogą mieć lepsze parametry energooszczędności niż najmniejsze okna plastikowe.

Przesuwne drzwi tarasowe z PVC są dostępne w różnych kolorach, co pozwala dostosować je do indywidualnych preferencji i potrzeb użytkowników. Bez trudu można je też dopasować do pozostałej stolarki okiennej.