EkoGreen – Eko-Okna prezentują zachwycające drzwi w stylu śródziemnomorskim

Eko-Okna wprowadzają do swojej oferty panele tłoczone wraz z pasującymi do nich dostawkami, panelami dolnymi i okiennicami wewnętrznymi. Liczba opcji estetycznych jest ogromna.

Już na pierwszy rzut oka produkty EkoGreen wyróżniają się na tle typowych drzwi zakładanych w Polsce. Zachwyt gości uzyskuje się za sprawą stylowych okiennic wewnętrznych (Scuretti), które wraz z dostawkami i panelami dolnymi (Sottotraversi) tworzą zniewalający efekt EkoGreen. Wszystkie dodatki do drzwi są opcjonalne i można je dowolnie komponować, tworząc unikalne kompozycje stanowiące ukoronowanie każdej aranżacji.

Dowolność jest tutaj kluczowa, ponieważ Eko-Okna udostępniają klientom ogromną liczbę wzorów i możliwych dekoracji dla samych drzwi oraz ich dodatków. 

Są to różne nakładki, okleiny i przeszklenia, które mogą tworzyć jedną harmonijną całość lub uzupełniać się na zasadzie kontrastu. Drzwi tłoczone w tym systemie pozwalają na bardzo daleko idącą konfigurację. Klient może wykorzystać ramki inox i drewnopodobne, zastosować frezy oraz wiele różnych wstawek, w tym kamienne i miedziane. Drzwi, panele dolne, dostawki i okiennice są ze sobą uniwersalnie kompatybilne, więc można tworzyć z nich dowolne kombinacje.

Nie należy wychodzić z założenia, że skoro są to produkty znane głównie z architektury krajów śródziemnomorskich, są dedykowane gorącemu klimatowi. Wręcz przeciwnie, jest to rozwiązanie pozytywnie wyróżniające się parametrami termicznymi – podkreśla Maciej Zajda, specjalista ds. zakupów w Eko-Oknach.

Jego słowa nie są bez pokrycia. Dzięki zastosowaniu płyt Hydro Exterior HDF z izolacją XPS udało się uzyskać izolacyjność termiczną aż o 40% wyższą, niż są w stanie zaoferować rozwiązania alternatywne i to przy równoczesnym zmniejszeniu ciężaru o 30%.

– Użyte technologie gwarantują wysoką odporność na wodę, czynniki mechaniczne i promieniowanie ultrafioletowe. To efekt wykorzystania wielowarstwowych folii  PVC-Akryl. W przeszkleniach stosujemy szyby bezpieczne 33.1 – podkreśla przedstawiciel Eko-Okien.

EkoGreen to przejaw świadomej troski domowników o naturę. Przekłada się to zwłaszcza na wykorzystywanie tylko etycznie pozyskiwanego drewna, na co dowodem jest certyfikat PEFC, jak również Up na poziomie dochodzącym do 0,66 W/m2K dla paneli grubości 44-48 mm. 48 mm to maksymalna grubość paneli. Z kolei dla okiennic to 18 mm.